2010-12-10

The Pickled Herring Christmas Countdown - 15 / Silkės silkutės Kalėdų belaukiant - 15


Black currant pickled herring with anis stars / Juodųjų serbentų silkė su anyžių žvaigždėmis

double set basic pickled herring (with extra 2 carrots in it ) / 2 porcijos
bazinės marinuotos silkės (papildomai su 2 morkom sudėtyje)
0,5 carrot / 0,5 morkos
0,5 red onion / 0,5 raudono svogūno
2 tbsp concentrated black currant juice / 2 valg. š. koncentruotų juodųjų serbentų sulčių
100 ml black current / 100 ml juodųjų serbentų
1 bay leaf / 1 lauro lapas
3 anis stars / 3 anyžiaus žvaigždės
5 ground allspice corns / 5 grūsti kvapnieji pipiraiTake out herring slices from the basic marinade. Strain marinade and add concentrated black currant juice into it. Leave pickled onions and carrots to eat with some other dish or simply throw them away. Cut fresh carrot into small cubes. Cut onion. Put herring slices, carrots, onions, black currant and spices into a glas jar. Pour over strained marinade. Refrigerate for 12 hours for tastes to ripen.
This pickled herring can be prepared with blueberries or blackberries instead of black currant. Change concentrated juice accordingly.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Išimkite silkės gabaliukus iš bazinio marinato. Marinatą perkoškite ir supilkite į jį koncentruotas juodųjų serbentų sultis. Marinuotus svogūnus ir morkas pasilikite valgymui su kokiu kitu patiekalu arba paprasčiausiai išmeskite. Mažais kubeliais supjaustykite šviežią morką. Susmulkinkite svogūną. Į stiklinį indą sudėkite silkės gabaliukus, morką, svogūną, juoduosius serbentus ir prieskonius. Apipilkite nukoštu marinatu ir laikykite šaldytuve 12 valandų, kad atsiskleistų skoniai.
Ši marinuota silkė puikiausiai gali būti paruošta ir su mėlynėmis ar gervuogėmis. Pagal uogas pakeiskite atitinkamai ir koncentruotas sultis.

2 comments:

  1. ar koncentruotos sultys tai tiesiog sultys iš pakelio?

    ReplyDelete
  2. koncentruotos sultys, tai tokios, kurių iš karto negertumėte, o skiestumėte vandeniu. Koncentruotų juodųjų serbentų sulčių stikliniuose pusės litro buteliuose tikrai yra pirkti Rimi prie ekologiškų prekių - I (širdelė) ECO
    http://www.rimibaltic.com/private-label/i-love-eco/

    ReplyDelete